«Основний стандарт уникнення катувань - абсолютна їх заборона»

27/06/2018 12:12

Такою була тема семінарів-навчань, які було проведено до  Міжнародного дня на підтримку жертв катувань, для працівників  Калуського відділу поліції, Богородчанського відділення поліції Надвірнянського відділу поліції Головного відділу Національної поліції в Івано-Франківській області.

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області Світлана Дем’янчук та  головний спеціаліст  Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Кристина Овсепян  розповіли  працівникам поліції про те, що кожен з них може зробити для того, щоб  максимально знизити ризик катування та інших видів неналежного поводження із затриманою особою.

Особливу увагу під час навчання приділено реалізації національного превентивного механізму проти катувань як механізму,  який покликаний запобігати   тортурам та неналежному поводженню в місцях несвободи з людьми, які там утримуються.

«Головне, щоб у всіх ланках правоохоронної системи зрозуміли: тортури - це неефективний метод, який не дозволяє знайти реально винних осіб, однак це надійний метод для засудження невинних», - наголосила Світлана Дем’янчук.

Аналогічні навчання плануються провести і в інших відділах поліції  Івано-Франківської області.