Онлайн-курси з питань доступу до публічної інформації

12/02/2018 14:14

Право на доступ до публічної інформації є одним із фундаментальних прав людини. Це право гарантується статтею 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Відтак, у разі відсутності захисту його реалізації в Україні, кожна особа може звернутись до Європейського суду з прав людини і отримати справедливий розгляд своєї справи.

Доступ до публічної інформації – це свобода слова, ефективна протидія корупції, можливість робити висновки щодо подій в державі на підставі достовірної інформації. Таке право гарантується статтею 34 Конституції України та Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Однак належна реалізація права досягається не тільки прийняттям відповідних законодавчих норм, вона досягається вмінням суспільства правильно їх використовувати.

Відтак нагадуємо, що з метою підвищення рівня обізнаності щодо суті права на доступ до публічної інформації група фахових експертів ГО «Центр демократії та верховенства права» за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини розробила два навчальних онлайн-курси: «Доступ до публічної інформації для громадських активістів» та «Доступ до публічної інформації для розпорядників».

Згадані онлайн-курси є безкоштовними, знаходяться у відкритому доступі на веб-платформі Prometheus, і після їх успішного проходження можна отримати відповідні сертифікати.