Результати моніторингу дотримання протиепідемічних заходів у Херсонському психоневрологічному інтернаті

22/05/2020 19:42

Моніторингова група у складі представника Уповноваженого в південних областях Олександра Остапенка, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ в Херсонській області Оксани Тропіної та громадського монітора Тетяни Назаренко здійснила візит до соціального закладу Херсонський психоневрологічний інтернат з метою вивчення стану забезпечення заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Станом на 21.05.2020 у закладі перебували 397 мешканців. Випадків захворювання на коронавірусну хворобу серед пацієнтів не виявлено.

Варто зазначити, що керівництвом ПНІ вживаються певні заходи щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції. Зокрема, при вході до закладу розміщено інформаційні повідомлення про карантинні заходи. На період карантину відвідування мешканців закладу заборонено.

На виконання наказу Херсонською обласної державної адміністрації адміністрацією закладу розроблений Наказ №48 від 21 травня 2020 року про організацію протиепідемічних заходів  щодо локалізації та недопущення поширення коронавірусної хвороби  в КЗ ХОР «Херсонському психоневрологічному інтернаті», який був підписаний в ході моніторингу.

Проте, вимоги цього наказу виконуються не в повній мірі. Зокрема, контроль за дотриманням маскового режиму персоналом здійснюється.  Проведення температурного скринінгу для персоналу закладу, відвідувачів та мешканців не організований належним чином: не має електронних термометрів, за твердженням керівника закладу вимірювання температури зранку проводиться звичайним термометром. Співробітники заходять до приміщень установи не централізовано, кожний у своє відділення. Відвідування закладу сторонніми особами заборонено, прийом передач – заборонено; персонал закладу недостатньо забезпечено засобами індивідуального захисту, в закладі критично не вистачає захисних костюмів, масок, рукавичок; відсутні засоби індивідуального захисту для підопічних, маски для них є в наявності, але не видаються.

Також є порушення в організації карантинних заходів: не забезпечено заклад дезінфекційними засобами відповідно до потреби; не налагоджено взаємодію із територіальними медичними закладами щодо надання вузькопрофільної медичної допомоги; відсутній алгоритм дій закладів охорони здоров’я стосовно госпіталізації до лікарняного закладу особи у стані збудження, яка страждає на психічні розлади та яка має підозру на запалення легень та/або коронавірусної інфекції. Персоналом закладу використовується одна маска протягом 6-8 годин на кожного.

Також члени моніторингової групи виявили порушення прав підопічних. Так, не забезпечено право на безпечні умови перебування пацієнтів, у закладі не має підготовлених карантинних приміщень для осіб з ознаками хвороби COVID-19, у якості карантинних палат використовуються наглядові палати. Таким чином, у випадку ізоляції пацієнти користуються спільною вбиральнею.

Порушується право пацієнтів на зв’язок із зовнішнім світом (телефонні розмови та скайп-зв’язок з близькими особами не забезпечується тощо).

Не регулярні прогулянки на свіжому повітрі, прогулянкові дворики обробляються вручну персоналом відділення, в закладі немає оприскувача.

Відсутні приміщення за межами відділень закладу для переодягання персоналу в робочий одяг. Працівники Закладу заходять в звичайному одязі в приміщення відділень, в якому перебувають на вулиці і громадському транспорті.

За результатами візиту керівництву закладу надані рекомендації під час підведення підсумків. У подальшому буде підготовлено та направлено звіт до Херсонської обласної державної адміністрації.