Омбудсмен Людмила Денісова відреагувала на пожежу у Чорнобильській зоні

06/06/2018 18:50

5 червня в зоні відчуження навколо Чорнобильської атомної електростанції сталося загорання сухої трави та самосіву з подальшим розповсюдженням пожежі в лісовий масив площею близько 10 га.

Вже другу добу у Чорнобильській зоні тривають заходи щодо ліквідації пожежі. Як повідомляють у Державній службі України з надзвичайних ситуацій, здійснюється гасіння окремих осередків тління трави, пеньків і підстилки. Основна частина сил і техзасобів працює у районі колишнього села Копачі. Проте ввечері 6 червня пожежа ще не ліквідована.

Враховуючи характер надзвичайної ситуації, можливість негативного впливу на стан здоров‘я мешканців прилеглих населених пунктів та на навколишнє природне середовище, Представник Уповноваженого з дотримання соціальних та екологічних прав Олена Степаненко звернулася до Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Міністерства екології та природних ресурсів і Міністерства охорони здоров‘я з проханням поінформувати Уповноваженого Людмилу Денісову про заходи, що вживаються для дотримання прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля та характер впливу цієї пожежі на екологічну безпеку.