Омбудсмен Людмила Денісова: «На Тернопільщині можлива екологічна катастрофа»

10/05/2018 16:14

Біля міста Тернополя на території ТФ ДП «Укрветсанзавод» припинені роботи з утилізації відходів тваринного походження. Фактично  під відкритим небом знаходиться 5 тисяч тон неутилізованих останків тварин та дотепер надходять нові партії. Такий стан речей може призвести до виникнення екологічної катастрофи, адже з настанням весни та підняттям температурного режиму, зростає небезпека потрапляння продуктів гниття в  ґрунтові води. Крім того, жителі прилеглих районів скаржаться на нестерпний запах.

Як стверджує керівництво Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, наразі неможливо утилізувати відходи на території області без допомоги органів виконавчої влади.

Враховуючи гостроту порушеного питання, Уповноважений Людмила Денісова звернулась до в.о. голови Державної екологічної інспекції України Ігоря Яковлєва, голови Національної поліції України Сергія Князєва, голови Тернопільської обласної державної адміністрації Степана Барни та голови Тернопільської обласної ради Віктора Овчарука з проханням оперативно відреагувати на загрозливу ситуацію, усунути порушення природоохоронного законодавства та забезпечити право громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля.