Омбудсмани України і РФ зустрінуться в Харкові

11/06/2014 11:45

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська та Уповноважений з прав людини Російської Федерації Елла Памфілова узгодили попередньо заплановану організаційну зустріч за участю представників моніторингової місії ООН в Україні, активістів і правозахисників України та Росії.

Зустріч відбудеться 13 червня 2014 року у місті Харкові.

За результатами зустрічі планується створити спільну правозахисну місію з моніторингу та запобігання порушенням прав людини на території Донецької та Луганської областей. Крім того, Омбудсмани обох країн планують виступити зі спільною заявою до протиборчих сторін щодо негайного і безумовного звільнення всіх осіб, які примусово утримуються, та припинення цієї неприйнятної практики. Також будуть узгоджені завдання та регламент роботи спільної правозахисної місії.

Як повідомлялося, активісти та правозахисники України і Росії, які здійснюють моніторинг порушень прав людини у Донецькій і Луганській областях України, звернулися до Омбудсманів обох держав із проханням вжити спільні зусилля для припинення масових порушень прав людини в регіоні конфлікту.

Нагадаємо, 28 травня 2014 року, отримавши звернення від активістів і правозахисників України і Росії, Валерія Лутковська одразу ж висловила повну підтримку ініціативи правозахисників щодо моніторингового візиту до Донецької та Луганської областей.