Омбудсман України тримає на постійному контролі питання вакцинації дітей

28/04/2014 21:18

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська переконана, що імунізація населення є надійним та перевіреним способом боротьби з інфекційними хворобами та значно зменшує ризик набуття дитиною інвалідності від перенесення тих інфекційних захворювань, проти яких роблять щеплення. Саме тому, задля  популяризації цього виду профілактичних заходів необхідне проведення всебічної просвітницької роботи. Уповноважений наголошує на тому, що батьки мають бути обізнаними не лише з можливими післявакцинальними ускладненнями, а й з наслідками відмови від профілактичних щеплень.

У зв’язку з цим, Валерія Лутковська звернулася до Міністерства охорони здоров’я з пропозицієюдоповнити Інформовану згоду та оцінку стану здоров’я особи або дитини одним з батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики, яка затверджена наказом МОЗ України від 21.12.2009 № 1086, пунктом щодо інформування батьків про можливі наслідки відмови від щеплення та туберкулінодіагностики. Окрім того, одночасно з Інформованою згодою запропоновано розробити та надавати батькам по кожному виду щеплення пам’ятку (інформаційні матеріали) з наочним інформуванням епідеміології та частоти інфекції, частоти реакції та ускладнення вакцинації, а також порівняльний ризик ускладнень вакцинації та перенесеної інфекції.

Омбудсман України тримає на постійному контролі питання вакцинації дітей та активно співпрацює з цих питань з ВООЗ та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Як відомо, Всесвітній тиждень імунізації проводиться з 24 по 30 квітня   2014 року. Мета Всесвітнього тижня імунізації – підвищення рівня поінформованості населення щодо можливості захисту від інфекційних хвороб за допомогою вакцинації.

З інформаційними матеріалами Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з питань вакцинації ви можете ознайомитись тут.