Омбудсман Людмила Денісова зустрілася з представниками офісу Ради Європи

11/12/2018 18:55

Сьогодні Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зустрілася з представниками офісу Ради Європи в Україні, зокрема з Холвардом Горсетом, керівником Департаменту, який опікується питаннями боротьби з дискримінацією.

Людмила Денісова довела до відома колег поточну ситуацію з українськими військовополоненими, яких захопили внаслідок акту неприхованої агресії в Керченській протоці і нині незаконно утримують у двох СІЗО Москви: «Лефортово» і «Матросская тишина».

Омбудсман вкотре наголосила, що наших моряків судили нікчемним судом у Криму, що на них чинять шалений тиск, а інформацію про стан трьох поранених не можна вважати повною, оскільки  під час відвідин українського консула вони були забинтовані.

Людмила Денісова зауважила, що, наразі, особисто не можу потрапити до українських військовополонених, через відсутність відповідного рішення з боку Російської Федерації. Під час зустрічі Омбудсман попросила своїх візаві звернутися до Генерального секретаря Ради Європи, щоб він посприяв візиту Уповноваженого ВРУ з прав людини до Москви задля відвідання наших моряків. У свою чергу Холвард Горсет пообіцяв, що доповість Генсеку Ради Європи про необхідність Омбудсмана України потрапити до військовополонених.

Також Людмила Денісова попросила колег посприяти в питанні надання Уповноваженому ВРУ права законодавчої ініціативи.  Зокрема, вона наголосила на посиленні співпраці у просвітницьких проектах. Також звернулася до колег допомогти в навчанні не лише простих громадян, а й юристів. «Люди будуть більше захищені, коли більше знатимуть про свої права», - зазначила Омбудсман.

Серед обговорених з представниками Офісу Ради Європи питань також було сфокусовано увагу на захисті прав національних меншин та протидії дискримінації. Зокрема, сторони домовилися продовжувати співпраця у проведенні моніторингових візитів до місць компактного проживання ромів та у підготовці регіональних координаторів з питань запобігання дискримінації представників нацменшин загалом, і ромів, зокрема.

Серед обговорених з представниками Офісу Ради Європи питань також було сфокусовано увагу на захисті прав національних меншин та протидії дискримінації. Зокрема, сторони домовилися продовжувати співпрацю під час здійснення заходів  з дотримання прав представників ромської національної меншини, а також щодо підвищення рівня обізнаності населення стосовно дотримання прав, свобод і рівних можливостей національних менших за місцем їх проживання.Одним із важливих питань у подальшій співпраці також було  визначено навчання  регіональних координаторів з питань запобігання дискримінації  за національними та іншими ознаками.