Омбудсман Людмила Денісова зустрілася з керівництвом ООС на Донеччині

08/11/2018 19:14

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова разом з литовською делегацією у складі Головного парламентського Омбудсмана Литви Аугустінаса Норматаса та посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса провели зустріч з командуючим Операції об’єднаних сил Сергієм Наєвим.

Командувач ООС Сергій Наєв поінформував міжнародну делегацію про повноваження військовослужбовців в зоні ООС, а також про роботу КПВВ. За його словами, у зв'язку зі збільшенням кількості людей, які перетинають пункт пропуску, було прийнято рішення про розширення кількості персоналу на всіх КПВВ.

Крім того, на двох КПВВ – у Мар' їнці та Станиці Луганській провели реконструкцію. Сергій Наєв розповів, що це допомогло вдвічі зменшити пасажиропотік та вдвічі скоротити час перетину. Уповноважений Людмила Денісова наголосила на важливості рішення військовослужбовців  подовжувати час роботи КПВВ при великій кількості людей.

Крім того, Омбудсман Людмила Денісова домовилась з командуванням ООС, що клопотатиме перед Кабінетом Міністрів України щодо якнайшвидшого прийняття порядку перетину лінії розмежування. Про ці проблеми вона сьогодні говорила з мирними жителями на КПВВ «Майорське».

У свою чергу, Омбудсман Литви Аугустінас Норматас підкреслив, що моніторинговий візит до зони проведення ООС допоміг краще зрозуміти ситуацію на місцях. А посол Литви Марюс Януконіс підтвердив, що Україна турбується про своїх громадян. За його словами, гуманітарні наслідки агресії РФ побачили відразу два омбудсмани і тепер це важливо донести світові.