Офіційно: Олег Сенцов є громадянином України

07/04/2015 10:36

У відповідь на лист Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо належності до громадянства України Олега Сенцова Державна міграційна служба України офіційно поінформувала, що відповідно до статті 3 Закону України «Про громадянство» Сенцов О.Г. є громадянином України.

«Згідно з обліками Державної інформаційної системи значиться Сенцов Олег Геннадійович, уродженець АР Крим, документований паспортом громадянина України та паспортом громадянина України для виїзду за кордон», – йдеться у відповіді Державної міграційної служби України.

Нагадаємо, Валерія Лутковська неодноразово у своїх виступах наголошувала на тому, що одним із найцинічніших порушень прав людини в Криму є автоматичне набуття громадянами України російського громадянства.

«Примусове звернення до громадянства РФ нагадує ситуацію з кріпацтвом, коли люди разом із землею автоматично перейшли до громадянства іншої країни. У той же час, оскільки за людьми, що не відмовилися від російського громадянства з тих чи інших причин, не визнається українське громадянство, вони виявляються позбавлені низки прав, покладених їм як громадянам України», – зазначила Валерія Лутковська.