Офіс Омбудсмана працює над алгоритмом захисту прав українських шахтарів

14/01/2019 17:20

Про це повідомив представник Уповноваженого із дотримання прав  жителів Луганської та Донецької областей Павло Лисянський, коментуючи голодування гірників шахти "Селидіввугілля" в Донецькій області.

За його словами, за цим фактом співробітниками Секретаріату ВРУ з прав людини в Луганській та Донецькій області були підготовлені та направлені листи в прокуратуру Донецької області з вимогою внести дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 175  КК України.

Уповноважений із дотримання прав  жителів Луганської та Донецької областей наголосив, що невиплата заробітної плати працівникам вуглевидобувних компаній державного сектору є одним із основних порушень прав людини в регіоні.

«Невиплата заробітної плати призводить до того, що підприємство не здійснює нарахування  єдиного соціального внеску, пенсійного стажу робітникам підприємств. Ми з представником Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Оленою Степаненко працюємо над алгоритмом захисту прав гірників в Україні, а також над тим, щоб всі профільні  служби також долучилися до вирішенням даної проблеми», - наголосив Павло Лисянський.

Нагадаємо, гірники держпідприємства «Селидіввугілля», які 21 лютого оголосили безстрокове голодування у приміщенні Міненерговугілля та вимагали погашення боргів із зарплати, 11 січня припинили голодування.

Їм двома траншами було погашено заборгованість за вересень і 50% за жовтень. Втім, як уточнив Павло Лисянський, залишається заборгованість 50% за жовтень, листопад, грудень.