Одним з нагальних питань для інтеграції ВПО є забезпечення їх житлом

21/11/2018 17:19

Представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Лідія Козуб та начальник відділу прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованій території, Управління моніторингу рівних прав і свобод Наталія Тімоніна взяли участь в презентації та обговоренні аналізу наявних місцевих житлових програм, які можуть бути використані для забезпечення житлом ВПО. Аналіз було проведено БФ «Право на захист» протягом червня-серпня 2018 року в 9 областях України та м. Києві, де проживає найбільша кількість таких людей.

Під час обговорення учасники заходу акцентували увагу на необхідності відокремлення пенсій від соціальних виплат. Це дасть можливість визначити реальну кількість переселенців, які не планують повернутись до покинутого місця проживання та потребуватимуть забезпечення житлом. А також визначити потреби вказаної категорії осіб для стратегічного бачення держави щодо вирішення питання житлового забезпечення ВПО.

У своєму виступі Лідія Козуб підтримала ініціативу щодо визначення житлових потреб ВПО, водночас повідомила присутнім про необхідність визначення їх потреб в усіх сферах життя. Також вона запропонувала учасникам заходу долучитися до роботи робочої групи з підготовки методології визначення потреб ВПО, яка створена на базі Секретаріату Уповноваженого, в якості експертів.

Участь у заході взяли представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних та національних організацій.