Одна санітарка обслуговує 30 підопічних: результати моніторингового візиту до стаціонарного відділення Бобровицького центру соціального обслуговування на Чернігівщині

16/07/2019 10:07

Співробітник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого здійснив моніторинговий візит до стаціонарного відділення Бобровицького територіального центру соціального обслуговування Чернігівської області.

У стаціонарному відділенні створено умови, наближені до домашніх. Кожна кімната облаштована необхідними меблями, є шафи та приліжкові тумбочки для зберігання особистих речей мешканців. Ліжка зі зручним матрацом, чистою та якісною постільною білизною. Під час візиту всі підопічні, які можуть самостійно пересуватися, прогулювались у холі або на вулиці. Вони говорили про гідне ставлення до них з боку персоналу.

Втім, найбільшою проблемою є кадрове забезпечення стаціонарного відділення. Так, на день візиту, обслуговування 30 мешканців забезпечувала тільки одна молодша медична сестра (санітарка). До її обов’язків входить: помити підопічних, прибрати у кімнатах, нагодувати ліжково хворих, вивести на вулицю, за потреби замінити білизну тощо. Одна санітарка фізично не має можливості все це якісно зробити. Тому здійснення прогулянок ліжково хворих організовується вкрай рідко, їх вивозять на вулицю за допомогою інших підопічних.

Ще одна проблема - відмова районної лікарні у проведенні щорічних медичних оглядів мешканців стаціонарного відділення, проведення лікарсько-консультативної комісії. Крім цього, для 15-ти підопічних осіб з інвалідністю не поновлені індивідуальні програми реабілітації. Через це їх не забезпечено технічними засобами реабілітації (візками, ходунками, сидіннями для миття тощо).

За результатами моніторингового візиту до Чернігівської облдержадміністрації та керівництва об’єднаної територіальної громади будуть спрямовані листи реагування.