Обговорено питання спостереження за виборчим процесом

19/05/2014 14:03

 

Питання проведення моніторингу дотримання прав людини під час виборів Президента України були обговорені під час зустрічі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з представниками Канадської місії спостереження за виборами.

Відбувся обмін думками щодо організації виборчого процесу у східних областях України, а також у Криму. Канадською стороною було висловлено стурбованість можливими перешкодами громадянам України, які мешкають у Криму, для участі у виборах. Зокрема, зазначалось, що значно ускладнився перетин кордону між Кримом та материковою Україною.

Крім того, представниками Канадської місії були висловлені зауваження щодо організації виборів за кордоном, оскільки виборчі дільниці знаходитимуться тільки в дипломатичних представництвах України. У цьому зв’язку було зазначено, що українським виборцям дуже важко діставатися дипломатичних представництв нашої держави з огляду на велику територію таких країн як Канада. Валерія Лутковська зазначила, що ця проблема існує не лише в Канаді, а й в інших країнах, де є дипломатичні представництва, проте це питання досі не врегульовано законодавчо. Наразі вибори за кордоном відбудуться за усталеною процедурою.

Сторони домовилися також провести зустріч для обговорення результатів моніторингу проведення виборів Президента України.

Довідково: Канадська місія спостереження за виборами – неурядова міжнародна організація, яка здійснює спостереження за виборами у різних країнах і є партнером канадського уряду.