Результати моніторингового візиту до Новосанжарського районного суду на Полтавщині

17/05/2019 18:00

В рамках реалізації національного превентивного механізму регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Юрій Чернушенко разом з регіональним координатором взаємодії з громадськістю у Полтавській області Вірою Яковенко та представником громадськості Світланою Черновою здійснив візит до Новосанжарського районного суду Полтавської області.

Під час моніторингового візиту перевірено умови перебування громадян в суді, забезпечення прав підсудних (засуджених) та доступність суду для осіб з інвалідністю.

Встановлено, що Новосанжарський районний суд знаходиться в двох адміністративних будівлях. Перше приміщення розташовано на другому поверсі по вулиці Незалежності, 32 в селищі Нові Санжари. У ньому розміщені кабінети голови суду, суддів, керівника апарату суду та два зали судових засідань. Друге приміщення розташовано на першому поверсі адміністративної будівлі на площі Перемоги, 11 в селищі Нові Санжари. В цьому приміщенні розміщений один великий зал судового засідання та два кабінети суддів. Водночас на фасаді будівлі відсутня вивіска з офіційною назвою та атрибутами державної установи.

Зали судових засідань обладнані у необхідній кількості технічними засобами фіксування кримінального провадження. Також є зали для слухання справ у закритому режимі.

Моніторинговою групою виявлені недоліки, які потребують вирішення. Зокрема, у суді відсутні приміщення для конвою. Також, немає кімнати для конфіденційного спілкування з адвокатом.

Доступність до приміщення суду для маломобільних груп населення в першому приміщенні суду фактично не забезпечується. Суд розташований на другому поверсі адміністративної будівлі. Технічні умови приміщення суду не пристосовані для пересування осіб з обмеженими фізичними можливостями та маломобільних груп населення, де розміщені зали судових засідань.

За результатами моніторингового візиту до територіального управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області буде направлено звіт з відповідними рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків.