Не створено жодних умов для людей з інвалідністю: результати моніторингових візитів до територіальних підрозділів ДМС на Миколаївщині

17/07/2019 17:00

Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим і м.Севастополя Ісмаїл Халіков і завідувач сектору регіонального представництва Февзі Каракаш здійснили планові моніторингові візити до Інгульського, Центрального, Заводського та Корабельного районних відділів Управління Державної міграційної служби в Миколаївській області.

Метою візиту було дослідження доступності отримання адміністративних послуг жителями тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також внутрішньо переміщеними особами з їх числа.

Більшість звернень від жителів АР Крим стосується оформлення паспорту громадянина для виїзду за кордон, ID – карток, вклеювання фотографії при досягненні 25-ти, 45-ти річного віку.

Встановлено, що адміністративні послуги в цілому надаються. У відділах є табло електронної черги, стільці для очікування. Проте, жодне з приміщень, де розташовані територіальні підрозділи, не обладнане належним чином. Відсутні пандуси, поручні, кнопки виклику, туалети. Не створено жодних умов для забезпечення прав громадян з інвалідністю.

Крім цього, щодо жителів АР Крим та м. Севастополя не застосовуються положення Постанови №289 від 04.06.2014 року, зокрема, під час здійснення послуги вклеювання фотокартки у паспорт. Їм надаються послуги в загальному порядку, що є порушенням.

За результатами моніторингових візитів складено звіти та надано рекомендації, які будуть спрямовані до Управління Державної міграційної служби в Миколаївській області.