Навіть після страшної пожежі, яка забрала життя пацієнтів та персоналу Одеського обласного центру психічного здоров`я, в установі не демонтовано решітки на вікнах

23/08/2019 15:50

Співробітники Департаменту реалізації національного превентивного механізму та представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у південних областях здійснили моніторинговий візит до Одеського обласного центру психічного здоров`я.

У 28 відділеннях лікування отримують близько тисячі пацієнтів з психічними розладами. Розміщена лікарня у старих корпусах XIX-ХХ ст., які поступово ремонтуються.

Під час візиту були встановлені факти, які можна оцінити як жорстоке поводження з пацієнтами.

Зокрема, у відділенні № 21 чоловіки скаржилися, що одна зі змін молодшого медперсоналу не дозволяє ходити до туалету вночі, а пацієнт П., який отримав перелом ноги, перебуваючи на лікуванні і з травня фактично прикутий до ліжка, стверджував, що його за неохайність б’є по обличчю і залякує санітарка. При цьому йому не забезпечено належного догляду - з’явилися пролежні на тілі. Призначене в травматології оперативне лікування не проведене.

Моніторингова група відзначила, що після пожежі у закладі, внаслідок якої загинули пацієнти і медсестра, вживаються заходи для гарантування безпеки. Однак на вікнах залишаються решітки, навіть у тих палатах, які виходять у закриті двори з високими парканами.

Також неприємно здивував режим обмежень й тих пацієнтів, які перебувають на лікуванні за власною згодою. Вони не можуть виходити за межі відділень, день проводять в огороджених майданчиках на лавах і гумових шинах.

У відділенні № 6 заходити до їдальні дозволено лише вишикувавшись строєм по 5 осіб.

До власних продуктів пацієнти мають доступ виключно у встановлений час (10:00 і 16:00).

Звіт за результатами візиту буде направлений керівництву Одеської облдержадміністрації, Міністерства охорони здоров’я України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Звіт за результатами візиту