Нагляд за виконанням рішень Європейського суду з прав людини

07/07/2014 14:59

На продовження реалізації просвітницької кампанії та на виконання Положень Стратегічного плану діяльності Уповноваженого з прав людини на 2013-2017 роки, зокрема на виконання стратегічної цілі щодо підвищення рівня правової культури та правових знань кожного, представляємо до Вашої уваги відеоролик, підготовлений Департаментом з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини, «Нагляд за виконанням рішень Європейського суду з прав людини».

Нагадуємо, на офіційному веб-сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини створено розділ «Як звернутися до Європейського суду з прав людини», у якому наведена детальна інформація для осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини.

Крім того, на сайті є розділ «Актуальна практика Європейського суду з прав людини щодо інших держав». Дослідження практики Європейського суду з прав людини щодо інших держав є актуальним для України і має важливе значення для вдосконалення національного механізму юридичного захисту та підвищення рівня правової освіти громадян. Відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» практика Європейського суду є джерелом права. Така практика не обмежується лише рішеннями суду у справах проти України.