В Офісі Омбудсмана вперше представлено спеціальну доповідь Уповноваженого «Про додержання прав людини в закладах охорони здоров’я, що надають паліативну допомогу»

07/06/2019 15:06

Сьогодні у Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини відбулася презентація спеціальної доповіді Уповноваженого «Про додержання прав людини в закладах охорони здоров’я, що надають паліативну допомогу».

У спеціальній доповіді викладено основні порушення прав і свобод пацієнтів, які перебувають у хоспісах, паліативних відділеннях закладів охорони здоров’я, виявлених за результатами моніторингових візитів в рамках реалізації національного превентивного механізму за 2018 рік.

У минулому році таких візитів було 13, до участі у них залучалися експерти-медики.

Хоча моніторинги закладів з паліативної допомоги здійснюються вже не перший рік, спеціальна доповідь з цього питання підготовлена вперше.

Основні порушення, які були нами виявлені у паліативних закладах - це жорстоке поводження, порушення права на належну медичну та правову допомогу.

Уповноважений наголосила, що розвиток паліативної допомоги в Україні відбувається повільно через невідповідність законодавства міжнародним стандартам, недотримання національного законодавства, брак фінансування та кадрового потенціалу.

Але, за її словами, також має змінитися ставлення до людей, які потребують паліативної допомоги.

«Термін «паліатив» у перекладі з латини - плащ. Давайте забезпечимо цей «плащ», тобто захист людям, які потребують такої підтримки, захисту та людяного ставлення, а також безумовного дотримання їхніх прав», - зазначила Людмила Денісова.