На засіданні Національної комісії було реабілітовано адвоката Івана Макара

23/01/2020 17:55

Сьогодні на черговому засіданні Національної комісії з реабілітації жертв репресій було реабілітовано адвоката Івана Макара, одного з членів Української Гельсінської спілки, політв’язня 1980-х років, який був засуджений в 1988 році за нібито поширення неправдивої інформації, яка паплюжить радянський державний і суспільний лад.

З реабілітацією його привітали член комісії, представник Уповноваженого з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрій Мамалига та колишній політв’язень Кремля Микола Карпюк.

Миколу Карпюка та працівника секретаріату Уповноваженого Ігоря Мазура Іван Макар захищав у 2001 році у кримінальній справі за участь в акції «Україна без Кучми».

Сьогодні більше 40 громадян України були реабілітовані і визнані потерпілими відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років».

«Відновлення історичної справедливості – це запорука правової Української держави», - зазначив представник Уповноваженого Андрій Мамалига.