На Закарпатті обговорили основні засади законодавчого забезпечення прав дитини

03/06/2019 12:39

У рамках відзначення Міжнародного дня захисту дітей в приміщенні Закарпатської обласної державної адміністрації відбулося засідання круглого столу «Основні засади законодавчого забезпечення прав дитини».

Учасники обговорили сучасний стан забезпечення прав дитини в Україні та Закарпатській області. Зокрема, базові законодавчі засади та ініціативи їх вдосконалення, профілактику злочинності та правопорушень у дитячому середовищі, правовий супровід забезпечення прав дитини громадськими організаціями.

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області Діана Швардак наголосила на реалізації основоположних принципів Конвенції ООН про права дитини, звернула увагу на факти порушення прав дітей у закладах інституційного догляду.

Учасники зустрічі розглянули ряд суттєвих змін у законодавстві України: спрощення при наданні статусу дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (нині в області 22 дитини мають такий статус); ухвалення Закону про запобігання та протидію домашньому насильству, яким передбачено впровадження комплексного підходу в боротьбі з цим явищем, винесення захисних та термінових заборонних приписів, кримінальну відповідальність за вчинення насильства у сім’ї.

Під час круглого столу окреслили основні напрямки підтримки дітей та сімей: запобігання сімейному неблагополуччю, навчання фахівців, створення ефективних механізмів підтримки сімей з дітьми, розвиток соціальних послуг, впровадження якісного моніторингу на місцях.