На Хмельниччині регіональний представник Уповноваженого та керівники центрів безоплатної правової допомоги уклали Меморандум про співпрацю

02/07/2019 15:37

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області Оксана Кізаєва, директор регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Стьопіна та очільник Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Григорій Гоцький уклали Меморандум про співпрацю.

Сторони засвідчили прагнення об’єднати зусилля заради недопущення порушень прав і свобод людини, зокрема права на безоплатну правову допомогу.

Меморандумом визначено основні напрямки спільної роботи - здійснення моніторингу, аналізу та обміну інформацією щодо стану забезпечення прав і свобод людини в Хмельницькій області.

Зокрема, права на безоплатну правову допомогу, вивчення та узагальнення випадків, що свідчать про наявність порушень прав і свобод людини. Меморандум передбачає реалізацію спільних заходів щодо запобігання випадкам порушення прав дітей, в тому числі постраждалих від домашнього насильства, внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту та забезпечення їхнього захисту.

Крім того, передбачено здійснення спільних заходів для запобігання випадкам порушення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб. Налагодження взаємодії щодо обміну інформацією про виявлені випадки затримання осіб без належного оформлення їхнього статусу, надання затриманим особам безоплатної вторинної правової допомоги неналежної якості.

Також у межах співпраці відбуватиметься залучення працівників центрів з надання безоплатної правової допомоги до участі у візитах до місць несвободи в Хмельницькій області, які здійснюються в рамках реалізації національного превентивного механізму. Розроблятимуться та втілюватимуться в життя спільні проекти й програми, що мають на меті утвердження верховенства права та посилення гарантій прав і свобод людини.