На Херсонщині обговорили дотримання прав дітей

31/05/2019 09:34

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України в Херсонській області Лілія Афанасіаді взяла участь у круглому столі на тему «Дотримання прав дітей. Сучасні виклики та шляхи подолання».

Захід до Міжнародного дня захисту дітей відбувся у Голопристанському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги Херсонської області

Лілія Афанасіаді розповіла про порушення прав дітей, що встановлені Офісом Омбудсмана під час моніторингових візитів до закладів, де перебувають діти, а також в установах, які здійснюють функції щодо захисту прав та інтересів дітей. Звернула увагу на встановлені порушення прав дітей, які проживають і інституційних закладах; права дітей–рома; права дітей, які перебувають у конфлікті із законом.

Учасниками заходу обговорені питання дотримання прав дитини на освіту, на охорону здоров’я, на сімейне виховання та  можливі механізми захисту.

Регіональний представник Уповноваженого звернула увагу учасників заходу на те, що деякі порушення прав дітей на освіту мають системний характер.

Зокрема, це обмеження у зарахуванні до закладів загальної середньої освіти за місцем реєстрації місця проживання дитини або її батьків, відсутність архітектурної доступності закладів загальної середньої освіти, незабезпечення підвезенням до закладів освіти; порушення права на освіту дітей ромської національної меншини, ускладнений доступ до якісної освіти дітей у сільській місцевості. Крім того, незважаючи на проведені в 2018 році кампанії проти боулінгу це питання залишається актуальним та потребує постійної роботи й профілактики.

За підсумками роботи круглого столу визначено напрями подальшої спільної роботи у сфері захисту прав дітей.