На Волині для школярів провели семінар щодо протидії булінгу

07/10/2019 18:26

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Любов Сітовська спільно із начальником сектору ювенальної превенції Головного управління Національної поліції у Волинській області Інною Остапович провели правовий семінар для учнів 3 класів та педагогів Луцької загальноосвітньої школи І-ІІІ № 20.

Семінар щодо протидії булінгу відбувався в інтерактивній формі. Учням було запропоновано переглянути соціальні відеоролики на тему «Протидія булінгу», які демонструють події з життя тих, хто відрізняється від більшості у спільноті, їхній емоційний стан та способи вирішення конфліктних ситуацій.

Під час розмови обговорено питання: що стоїть за терміном булінг, його види та прояви, що робити якщо дитина стала жертвою булінгу, якщо дитина агресор. Учасники заходу звернули увагу на проблему цькування дітей за допомогою соціальних мереж. Учням надавали свої пропозиції для зупинки насильства на рівні держави, школи, всередині класу та кожному окремо.

На думку організаторів заходу, основна мета проведення таких зустрічей — це протидія та попередження булінгу в закладах освіти.

«Профілактика насильства, зокрема булінгу – завдання, яке стоїть перед керівниками, педагогами та психологами та соціальними педагогами школи. Ми повинні донести до дитини розуміння того, що насилля є порушенням прав людини, а відтак - попередити його через організацію якісного навчання та змістового дозвілля», - наголосила регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Волинській області Любов Сітовська. 

Начальник сектору ювенальної превенції Головного управління Національної поліції у Волинській області Інна Остапович розповіла присутнім про адміністративну відповідальність за вчинення булінгу та випадки з практики.

Учні були відкритими, активними та ініціативними. На завершення учасники поділилися враження від семінару та були одностайні у тому, що подолання булінгу можливе лише за умови співпраці.