На Вінниччині у Краснянському стаціонарному відділенні для одиноких престарілих громадян підопічні роками не бувають на свіжому повітрі

09/09/2019 09:54

Начальник Відділу регіонального представництва в центральних областях Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Олена Ярошенко, регіональний представник Уповноваженого у Вінницькій області Володимир Буран і монітор Руслан Імереллі здійснили візит до Краснянського стаціонарного відділення постійного або тимчасового проживання одиноких престарілих громадян територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тиврівського району Вінницької області.

Відділення забезпечує громадян, які постійно або тимчасово перебувають у ньому на повному державному утриманні, медичним доглядом, соціально-побутовим обслуговуванням, харчуванням.

У відділенні, розрахованому на 30 осіб, на постійній основі проживають 22 підопічні, з яких 6 лежачих, серед них – 5 осіб з інвалідністю І та ІІ групи. Відділення розташоване на другому та частково на першому поверхах орендованого двоповерхового приміщення. На першому поверсі будівлі знаходяться складські приміщення, пральня та харчоблок, на другому поверсі - кімнати для підопічних, їдальня, санвузол, ізолятор і медичні кабінети.

Підопічні проживають у кімнатах по 2-4 особи, які облаштовані меблями. В усіх кімнатах встановлені умивальники, проте вода до них не підведена з часу відкриття закладу. На всіх підопічних у санвузлі встановлено одну душову кабіну, один умивальник та один роздільний санвузол. Підопічні забезпечені постільною білизною, одягом. Для них організовано чотириразове харчування. Скарг на умови проживання у підопічних немає.

Водночас право на достатній життєвий рівень у повному обсязі адміністрацією терцентру не забезпечено. Через розміщення житлових кімнат на другому поверсі закладу, на який ведуть дві секції крутих необлаштованих сходів, підопічні не мають можливості бувати на свіжому повітрі. Під час спілкування моніторів з підопічними з’ясувалося, що деякі з них рік і більше не були на вулиці.

Медичний допомога підопічним надається лікарем сімейної медицини та медичною сестрою, проте ліцензії на здійснення медичної практики заклад не має. У деяких медичних картках останні записи датовані 2017-2018 роками. Виявлено медичні препарати з простроченим терміном, продукти харчування зберігались з порушенням температурного режиму.

За результатами візиту готується звіт з відповідними рекомендаціями щодо усунення недоліків.