На Вінниччині батьки-вихователі отримують державні кошти за піклування над підопічним, тоді як дитина п’ять місяців перебуває у психоневрологічному санаторії

13/08/2019 15:54

Співробітники регіонального представництва Уповноваженого в центральних областях спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Вінницькій області під час моніторингового візиту до КЗ «Спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з дошкільним відділенням Вінницької міської ради» виявлені обставини, що порушують права дитини з інвалідністю 2003 року народження. Моніторинговою групою вивчена особова справа неповнолітнього, проведені співбесіди із представниками педагогічного та медичного колективу закладу.

Виконавчим комітетом Вінницької міської ради наприкінці 2018 року ухвалене рішення про створення дитячого будинку сімейного типу та влаштовано туди на виховання та спільне проживання дитину з інвалідністю. Під час моніторингу виявлено, що батьки-вихователі тривалий час без об’єктивних причин відмовлялися забирати дитину додому (до місця виховання – будинку сімейного типу).

Родина помістила неповнолітню дитину до дитячого психоневрологічного санаторію. Впродовж 5-ти місяців хлопчик був взятий до родини лише на 8 діб. Весь інший час і до кінця вересня, дитина з інвалідністю перебуває на повному державному забезпеченні в зазначеному санаторії. Протягом тривалого часу дитина фактично вилучена із патронатної сім’ї, не отримує родинного виховання від батьків-вихователів, які за названий період жодного разу не провідували дитину. Водночас за всі п’ять місяців батьки-вихователі щомісячно отримували грошове забезпечення саме за виховання та піклування над підопічним, тоді як дитина перебуває на державному забезпечені.

Представником Уповноваженого в центральних областях до служби у справах дітей Вінницької міської ради, на яку законодавством покладено контроль виконання батьками-вихователями обов’язків щодо належного виховання, розвитку та утримання дітей, направлено акт реагування з вимогою провести перевірку та вирішити питання щодо доцільності подальшого надання статусу батьків-вихователів вказаній родині. Крім того, за реагування Представника Уповноваженого Вінницькою місцевою прокуратурою до ЄРДР внесено відомості за фактом зловживання опікунськими правами за статтею 167 КК України.