На Полтавщині до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми регіональний представник Уповноваженого провів просвітницький захід для представників вразливих груп населення

31/07/2020 12:23

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Юрій Чернушенко на базі БО «Мередіан» провів інформаційне заняття з питань запобігання торгівлі людьми для представників вразливих груп населення (наркозалежних осіб, учасників програми замісної підтримувальної терапії, секс-працівників).

Участь у заході також взяли представники БО «Мередіан», БО «Легалайф-Україна», БО «Благодійний фонд «Всеукраїнське Об'єднання Людей з Наркозалежністю (ВОЛНА)».

Регіональний представник Уповноваженого акцентував увагу учасників заходу на тому, що у всьому світі торгівля людьми вважається одним із найтяжчих злочинів.

«У 2000 році Комісія з прав людини ООН визнала торгівлю людьми сучасною формою рабства. Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 55/25, яка містить Протокол про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, та покарання за неї, що доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності. У цьому документі вперше дається міжнародне визначення поняття «торгівля людьми», - розповів Юрій Чернушенко.

Він додав, що суспільна загроза торгівлі людьми полягає в посяганні на права людини – право на повагу, на свободу та особисту недоторканність, свободу пересування і вільний вибір місця проживання, а інколи і право на життя.

«Торгівля людьми становить значну суспільну небезпеку для жінок, чоловіків і дітей, яких використовують з метою жебракування, сексуальної експлуатації та залучення до інших незаконних видів діяльності, які принижують честь та гідність людини. Отже, торгівля людьми є злочинною діяльності, основою якої є насильство над людьми», - зазначив Юрій Чернушенко.

Регіональний представник Уповноваженого наголосив, що ефективною протидією зазначеному явищу можна лише за умов використання системного підходу, координації діяльності усіх зацікавлених сторін – державних та неурядових організацій, органів соціального захисту, міграційних служб тощо.

Захід пройшов у форматі активного спілкування, обговорення правових інструментів захисту прав та інтересів відповідної категорії громадян та за його підсумками запропоновано конкретні шляхи щодо подальшої співпраці у сфері захисту прав на повагу до гідності та свободу від дискримінації.

Крім того, учасникам заходу була надана консультація з правових питань.