На Одещині відбулася «Школа прав дитини»

20/11/2018 15:42

20 листопада 2018 року відзначається 29 років з дня прийняття Конвенції ООН про права дитини.

З цієї нагоди 19-20 листопада в Українському дитячому центрі «Молода гвардія у Одесі, представники Відділу моніторингу прав дитини та сім’ї Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини провели дводенний тренінг.

Дітей проінформували щодо історії виникнення інституту Омбудсмана та ознайомили з повноваженнями і напрямами діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Також дітям розповіли про те, що у 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала усім державам святкувати 10 грудня як День прав людини, бо саме в цей день у 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини. Цього року світ відзначає 70 річчя прийняття Декларації.

Учасники «Школи прав дитини» в ігровій формі виконали практичні вправи на закріплення отриманих знань з прав людини. Діти працювали в групах та мали можливість обговорити та висловити свої думки про те, що для них означають права дитини, як потреби пов’язані із правами та як реалізувати свої права у житті.

Наприкінці тренінгу діти мали нагоду передати Уповноваженому свої побажання, пропозиції та запитання.

На згадку про участь у «Школі прав дитини» кожен учасник отримав примірник Конвенції ООН про права дитини.

«Школа прав дитини» започаткована ще у 2013 році та двічі на рік проводиться для дітей, які відпочивають у центрі.

Одним із основних завдань Школи є популяризація серед дітей основних положень Конвенції ООН про права дитини, донесення важливості і цінності кожного права. Крім того, захід направлений на підвищення обізнаності дітей щодо механізмів захисту своїх прав.