На Одещині обговорили діяльність громадських моніторів НПМ

16/04/2019 11:07

Представник Уповноваженого з прав людини ВРУ у південних областях Олександр Остапенко провів оперативну нараду з громадськими моніторами національного превентивного механізму щодо питань взаємодії.

У нараді взяли участь керівник відокремленого підрозділу ГО “Україна без тортур” Валерій Грець, координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Херсонської області Оксана Тропіна, координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Одеській області Людмила Ямщикова та громадські монітори Одещини.

Під час зустрічі особливу увагу було приділено питанню недостатнього залучення громадських моніторів до візитів у місця несвободи для попередження жорстокого поводження з людьми, що там перебувають.

«На жаль, монітори у південних областях демонструють дуже низьку активність. Формально їх дуже багато, проте залучити до інспекцій вдається щоразу одних і тих же осіб. Переважна більшість моніторів не виявляють активності впродовж півроку і більше», - зауважив Олександр Остапенко.

Валерій Грець запропонував скоротити термін бездіяльності монітора з року до шести місяців, після якого анулювати його посвідчення. Такі зміни, на його переконання, сприятимуть оновленню команди моніторів та підуть на користь інституту національного превентивного механізму.

Учасники наради домовилися спільно внести дану пропозицію на розгляд структур, які вони представляють.

Присутні обговорили основні проблемні питання їхньої діяльності та спеціалізації моніторів за напрямками. Учасники наради також наголосили на необхідності пошуку нових принципів мотивації представників громадськості до участі у моніторингах місць несвободи.

На завершення наради Олександр Остапенко озвучив позитивну динаміку у питанні моніторингу місць несвободи у південних областях України і подякував представникам ГО “Україна без тортур” за плідну співпрацю.