На Львівщині відбувся круглий стіл щодо захисту конституційних прав засуджених і ув‘язнених

31/05/2019 14:58

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях Світлана Семчишин і регіональний координатор Уповноваженого у Львівській області Тетяна Панасенко взяли участь у круглому столі, що відбувся у державній установі «Львівській установі виконання покарань №19».

Учасники зустрічі оглянули об’єкти, на яких були проведені ремонтні роботи, а також обговорили питання надання медичної допомоги засудженим та ув‘язненим, ліцензування на надання медичної допомоги, перебування в установі неповнолітніх та жінок з дітьми, кадрове забезпечення.

У центрі уваги учасників круглого столу було дотримання прав неповнолітніх: рівень медичного обслуговування, доступ до правової допомоги, можливість здобуття освіти, виявлення проблемних питань та шляхи їх вирішення.

Серед обговорених питань визначено такі, які вимагають окремого розгляду та додаткового вирішення. Зокрема, відсутність спеціально обладнаного транспорту для перевезення осіб із СІЗО до медичних закладів; отримання особами, які поміщені до СІЗО, замісної терапії; проблема відбування покарання неповнолітніх жінок з дітьми.

За підсумками круглого столу запропоновано конкретні шляхи задля ефективного захисту конституційних прав засуджених та ув‘язнених.