На Луганщині представники Уповноваженого здійснили моніторинг стану забезпечення прав цивільного населення, яке постраждало від збройного конфлікту

13/02/2020 17:27

Представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Віктор Іванкевич спільно з представником Уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей Павлом Лисянським відвідали населені пункти м. Золоте та с. Катеринівка Попаснянського району Луганської області з метою моніторингу стану забезпечення прав цивільного населення, яке постраждало від збройного конфлікту.

Під час візиту представники Уповноваженого оглянули приватні будинки, які зазнали пошкоджень внаслідок військових дій. Допомога постраждалим на відновлення пошкодженого майна надається гуманітарними організаціями у вигляді будматеріалів, гуманітарної допомоги та частково місцевою владою у вигляді грошової допомоги.

За даними військово-цивільної адміністрації м. Золоте та с. Катеринівка Попаснянського району Луганської області, на території Золотого обліковано 503 обʼєкти зруйнованого/пошкодженого житла, з них, 253 - приватної та 250 - комунальної форм власності.

Будинки, які зазнали ушкоджень 3-5 років тому, на сьогодні стали непридатними для проживання та не підлягають відновленню. Якщо найближчим часом не вирішити питання реституції чи надання компенсації за зруйноване житло, пошкоджені обʼєкти перейдуть в категорію зруйнованих. Компенсація за них буде значно більшою.

Основною проблемою залишається – забезпечення постраждалих тимчасовим або соціальним житлом, незважаючи на зусилля, які докладаються органами влади для забезпечення життєдіяльності зазначених населених пунктів.

У приміщенні гуманітарного штабу «Проліска-Золоте» представники Уповноваженого провели зустріч з мешканцями м. Золоте і с. Катеринівка та внутрішньо переміщеними особами, в яких житло повністю зруйноване. Основну увагу приділили питанню запровадження адміністративного механізму грошової компенсації за житло, зруйноване або пошкоджене внаслідок збройної агресії Російської Федерації, та іншим питанням, зокрема, щодо виплати заборгованості із заробітної плати.

Павло Лисянський поінформував присутніх про діяльність Уповноваженого та регіонального представництва Уповноваженого в Донецькій та Луганській областях, а також про питання, з якими громадяни можуть звернутись до представництва з метою сприяння у забезпеченні їхніх прав.

Віктор Іванкевич повідомив про розроблення Мінветеранів механізму виплати грошової компенсації постраждалим, житлові будинки яких зруйновані або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації, до опрацювання якого також долучився Секретаріат Уповноваженого.