На кримському напрямку курсування кількості поїздів залишено без змін

10/04/2014 16:23

Про це повідомила Державна адміністрація залізничного транспорту України у відповідь на звернення, направлене Омбудсманом Валерією Лутковською у рамках  відкритого провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо захисту прав і свобод осіб, які мешкають в Автономній Республіці Крим.

У ході провадження Регіональне представництво Уповноваженого в АР Крим повідомило про численні звернення мешканців Криму щодо можливого припинення залізничного сполучення між півостровом та материковою частиною України.

Водночас,  у зв’язку зі спадом пасажиропотоку з 31 березня 2014 року поїзду №146/145 «Сімферополь – Київ» змінена періодичність курсування зі щоденного на курсування через день.

У листі Укрзалізниці повідомляється також, що у приміському сполученні самопроголошеною Кримською залізницею в односторонньому порядку 5 пар поїздів, що курсували за маршрутом Сімферополь (АР Крим) – Новоолексіївка (Україна) – Сімферополь, обмежено по станції Солоне Озеро (АР Крим) та поїзд №6752/6751 Джанкой – Вадим обмежено до станції Армянськ (АР Крим) без заходу на материкову частину України, поїзд №6602/6601 Новоолексіївка – Мелітополь (Україна), який обслуговувався моторвагонним рухомим складом і локомотивними бригадами моторвагонного депо Сімферополь, відмінено (згідно з телеграфною вказівкою АР Крим).

Для забезпечення перевезення пасажирів у приміському сполученні на дільниці Новоолексіївка – Сиваш (Україна) призначено приміські поїзди №6915/6916 Запоріжжя-2 – Сиваш та №6913/6914 Новоолексіївка – Сиваш. При цьому дільниця Солоне Озеро – Сиваш залишилася без залізничного сполучення, і пересадка пасажирів з материкової частини України на півострів Крим та у зворотньому напрямку не забезпечується. На пропозицію Придніпровської залізниці щодо організації прямого приміського сполучення материкової частини України з Автономною Республікою Крим на паритетних умовах досі  самопроголошеною Кримською залізницею  рішення не прийнято.