На Київщині в Ірпінському відділі поліції частково враховані рекомендації Офісу Омбудсмана, надані під час попереднього візиту

11/06/2019 15:35

Співробітник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та громадські монітори здійснили повторний моніторинговий візит до Ірпінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.

Під час візиту засвідчено, що на даний час в Ірпінському відділі поліції належним чином організовано роботу. Керівництво ГУНП в Київській області в цілому вживає заходів щодо приведення умов перебування затриманих осіб до встановлених вимог чинного законодавства України та міжнародних стандартів.

На виконання рекомендацій Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, наданих після останнього візиту, керівництвом ГУНП в Київській області та Ірпінського відділу поліції організовано належну роботу щодо усунення виявлених недоліків. Зокрема, призначені нові особи, відповідальні за перебування затриманих, які чітко виконують покладені на них обов’язки. Забезпечено вільний доступ громадян до Книги скарг та пропозицій. Двері обладнано табличками з номерами, назвами підрозділів, із зазначенням посад і прізвищ працівників усіх службових кабінетів. На вході встановлено вивіску із зазначенням повної назви відділу поліції українською мовою.

Водночас, у відділі поліції не повною мірою виконуються заходи, спрямовані на попередження неналежного поводження з затриманими. У підрозділі немає кімнати для проведення слідчих дій та інших заходів; відсутня кімната для конфіденційного побачення затриманого із захисником; не функціонують кімнати для затриманих та доставлених, через невідповідність їх облаштування міжнародним та національним стандартам; відсутня система відеоспостереження в коридорах адміністративної будівлі, наявність яких передбачена відомчими нормативними актами.
До приміщення відділу поліції не забезпечено безперешкодного доступу осіб з інвалідністю.

За результатами візиту буде надіслано звіт до МВС України.