На Дніпропетровщині обговорили проект «Політика захисту дитини в інтернатних закладах»

30/06/2020 12:24

Провідний спеціаліст Відділу регіонального представництва в східних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Тетяна Стеблій у рамках меморандуму про співпрацю з БФ «ОТАВА» взяла участь в обговорені проекту «Політика захисту дитини в інтернатних закладах Дніпропетровської області», що відбувся у місті Кривому Розі.

До обговорення проекту були запрошені фахівці соціальної роботи Криворізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вікторія Назаренко та Ірина Прохода, а також батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки, опікуни/піклувальники в сім’ї яких влаштовані діти, котрі перебували в інтернатних закладах.

Під час заходу була акцентована увага на механізмах дії батьків-вихователів, прийомних батьків в разі виявлення ними фактів насильства щодо дітей, які ними виховуються. Зокрема, наголошено на необхідності звернення до відповідних інституційних закладів, служб у справах дітей, органів поліції, до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини задля донесення громадськості інформації про випадки порушення прав дітей та вжиття необхідних заходів.

Також учасниками заходу були озвучені проблемні питання, з якими вони стикаються під час влаштування дітей до дитячого будинку сімейного типу чи прийомної сім’ї, зокрема, неналежне ведення особових справ дітей працівниками інтернатних закладів, особливо медичної документації, необхідність самостійного оформлення певних документів. Також озвучено проблеми отримання субвенцій, неможливість влаштування дітей до дитячого будинку сімейного типу чи прийомної сім’ї з району міста, відмінного від місця проживання батьків-вихователів чи прийомних батьків, незлагоджену роботу працівників центру соціальних служб та служб у справах дітей.

Як свідчить практика, проведення заходів такого формату є необхідним та доречним, адже саме під час такого спілкування знаходяться спільні рішення щодо розв’язання проблем на які постійно звертають увагу представники Офісу Омбудсмана.