На базі Пустомитівського ІТТ на Львівщині триває реалізація пілотного проекту у сфері дотримання прав людини

16/08/2019 15:32

Моніторингова група Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини у рамках реалізації національного превентивного механізму здійснила візит до ізолятора тимчасового тримання №5 міста Пустомити ГУНП у Львівській області.

Протягом багатьох років головною проблемою ІТТ № 5 м. Пустомити, що на Львівщині, є брак функціональних приміщень, наявність яких передбачена відомчими будівельними нормами: відсутні кімната для побачень з адвокатом, кімната прийому передач, очікувань родичів, санпропускник з роздягальнею, кімната для побачень.

Втім, зараз на базі ізолятора триває реалізація пілотного проекту у сфері дотримання прав людини та запроваджується міжнародна практика щодо ефективних кадрових механізмів, безпечного та гідного тримання під вартою. За ізолятором закріплюються суміжні приміщення, будуть обладнані нові робочі місця.

На час здійснення моніторингу, функціонування двох камер ІТТ припинено через проведення там ремонтних робіт. Згодом мають відремонтувати решту камер.

Монітори конфіденційно поспілкувались з усіма особами, які перебували в ізоляторі. З їхнього боку були скарги на умови тримання та харчування (готові страви в реторт-пакетах). Скарг на ставлення з боку адміністрації ІТТ не надходило. Затримані також відзначили позитивний момент - можливість прогулянок двічі на день.

Приміщення ізолятора на момент візиту були не прибрані. Будівля ІТТ не є доступною для маломобільних груп населення, на вході відсутні пандус та кнопка виклику. Також відсутній висновок лікаря СЕС щодо можливості використання водопровідної води як питної. Душові кабіни не обладнано дверцятами або завісами, що порушує право на приватність.

Занепокоєння моніторингової групи викликав той факт, що утримувані у камерах особи, не мають доступу до суспільно важливої інформації: немає радіоточок, телевізорів, друкованої продукції. У багатьох камерах несправні ручки, що дозволяють самостійно відчиняти/зачиняти вікна.

Під час візиту працівники поліції сприяли проведенню моніторингового візиту, безперешкодно надавали необхідні документи та пояснення, доступ до усіх приміщень ІТТ.

Звіт за результатами моніторингового візиту буде направлений до Головного управління Національної поліції у Львівській області.