Моніторинговий візит до соціального центру «Мати і дитина разом» у місті Фастові

18/12/2018 16:54

На початку грудня співробітники Управління моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини здійснили моніторинговий візит до Комунального закладу Київської обласної ради «Київського обласного соціального центру «Мати і дитина разом» на предмет доступності його для осіб з інвалідністю.

Під час моніторингу було встановлено, що приміщення Центру, яке розташоване у двоповерховій будівлі, не має доступного входу з вулиці. Однак люди з інвалідністю та представники інших маломобільних груп, зокрема матері з дитячими візочками, можуть потрапити до центру через запасний вхід, який пристосований для потреб таких осіб.

На першому поверсі розташовані 4 міні-квартири з кухнею та санвузлом. На цьому ж поверсі розміщено медичний кабінет, ізолятор та кімната відпочинку. У разі звернення або направлення до Центру осіб з інвалідністю, їх розміщають  в кімнаті на цьому поверсі.

На другому поверсі центру розташовано 11 кімнат для проживання матерів з дітьми, а також 2 кухні, 2 санвузли,  дитяча кімната та пральня.

Як повідомив директор центру, до Положення про роботу центр внесені зміни, передбачені пунктом 20 Типового положення про Соціальний центр матері та дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.2017 № 741. Зокрема, вони передбачають надання особам, які перебувають у складних життєвих обставинах психологічної допомоги, у тому числі психологічних консультацій жінкам з інвалідністю та матерям дітей з інвалідністю, а також забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп.

На час проведення моніторингу проект вказаного положення перебував на погодженні в Київській обласній державній адміністрації.