Монітори перевірили роботу Генічеського відділу поліції на Херсонщині

07/05/2019 11:10

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Херсонській області Лілія Афанасіаді та громадські монітори Оксана Тропіна та Валерій Грець здійснили візити до Генічеського відділу поліції та спеціальної палати, що знаходиться у Генічеській центральній районній лікарні на Херсонщині.

Моніторингова група відзначила належні умови роботи працівників поліції. Відвідувачам зорієнтуватися в коридорах досить просто, адже таблички із зазначенням посад та прізвищ співробітників наявні майже на всіх кабінетах.

У кімнаті для затриманих, на момент здійснення моніторингового візиту, вода була перекрита. Загальна площа камери не відповідає нормам. Для затриманих передбачене модульне харчування та одноразовий посуд, які є в наявності. Також є кілька комплектів змінної постільної білизни. Водночас відділі відсутній наказ про призначення працівників, відповідальних за перебування затриманих у Генічеському відділі поліції.

До планів зі службової підготовки працівників включені матеріали про заборону катувань та інших видів неналежного поводження. Є кімната прийому громадян, де наявні інформаційні стенди з номерами телефонів гарячих ліній.

З метою підвищення безпеки утримуваних осіб і персоналу поліції в установі забезпечено цілодобове відеоспостереження зовнішньої території і внутрішніх приміщень з архівацією відео.

Доступ до кімнати прийому громадян обмежений через пропускний режим. Вхід для маломобільних груп населення взагалі неможливий.

Моніторингова група також оглянула спеціальну палату у Генічеській ЦРЛ. Палата розрахована на одну особу, обладнана ліжком, приліжковою тумбочкою, вікно та вхідні двері заґратовані. На момент моніторингового візиту медичний персонал поінформував, що останній затриманий знаходився на лікуванні близько восьми місяців тому. Учасники моніторингової групи відзначили незадовільний стан матраців у даній палаті.

Моніторингові звіти, разом із відповідними рекомендаціями, будуть надіслані керівництву Головного управління Національної поліції.