Моніторинговий візит до Державної екологічної інспекції України щодо дотримання права на звернення та доступ до публічної інформації

21/11/2019 13:30

З метою моніторингу стану дотримання права людини і громадянина на звернення та доступ до публічної інформації співробітниками Управління моніторингу прав на звернення та інформацію Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 20 листопада 2019 року здійснено моніторинговий візит до Державної екологічної інспекції України (далі – ДЕІ).

Варто зазначити, що робота ДЕІ з розгляду та опрацювання звернень громадян та запитів на інформацію загалом здійснюється в межах та відповідно до вимог чинного законодавства.

Проте під час моніторингового візиту були виявлені деякі порушення вимог законодавства у сфері доступу до публічної інформації та розгляду звернень громадян. Йдеться, зокрема, про те, що працівниками ДЕІ, які здійснюють розгляд звернень громадян, не завжди дотримуються вимоги законодавства щодо надання письмових відповідей на звернення у строки, визначені Законом України «Про звернення громадян» (далі – Закон). Крім того, не дотримується вимога статті 15 Закону щодо необхідності доведення з посиланням на Закон до відома громадянина мотивів відмови у задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), а також щодо роз'яснення порядку оскарження прийнятого за результатами розгляду рішення (відповіді).

До порушень у сфері доступу до публічної інформації, виявлених під час моніторингу, можна віднести наступні: відсутність спеціального місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями; порушення строків надання відповіді на запит на інформацію.

З метою усунення виявлених недоліків та у межах інформаційно-просвітницької роботи співробітниками Секретаріату Уповноваженого надано відповідні рекомендації та роз’яснення.

За результатами проведеного моніторингу буде підготовлено звіт та направлено до ДЕІ.