Монітори перевірили столичні заклади для осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах

26/06/2019 17:51

Співробітники Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини здійснили моніторинговий візит до спеціалізованого притулку для тимчасового перебування жінок, які зазнали домашнього насильства, при Київському міському центрі по роботі з жінками та Київського центру соціально-психологічної допомоги.

На дату перевірки в притулку на обліку перебувало 12 жінок, які зазнали домашнього насильства, з них 1 дитина. В центрі перебувало 3 сім’ї, які опинилася в складних життєвих обставинах, в тому числі 4 дітей, 1 особа, яка зазнала домашнього насильства, а також 1 особа з числа дітей-сиріт, яка опинилися в складних життєвих обставинах.

За результатами моніторингового візиту встановлено, що притулок та центр виконують покладені на них функції щодо надання допомоги особам, які опинились у скрутних життєвих обставинах або стали жертвами домашнього насильства.

Однак, під час моніторингу виявлені порушення, зокрема притулок розрахований на 12 осіб, що ускладнює можливість перебування у закладі багатодітним сім’ям, які потрапили у складні життєві обставини. Крім того, в центрі не створено умови для перебування осіб з інвалідністю, зокрема не обладнані  санвузли, кухня і душова кабіна для осіб з інвалідністю.

З огляду на зазначене, вказаним закладам будуть надані відповідні рекомендації.