Монітори перевірили дотримання прав пацієнтів на паліативну допомогу в Берегівській центральній районній лікарні на Закарпатті

10/10/2019 17:36

Працівником Департаменту реалізації національного превентивного механізму спільно з громадськими моніторами було здійснено моніторинговий візит стосовно дотримання прав пацієнтів комунального некомерційного підприємства «Берегівська центральна районна лікарня імені Бертолона Ліннера» Закарпатської області на паліативну допомогу.

Під час візиту були оглянуті всі приміщення: палати для пацієнтів, санітарні приміщення, кабінети персоналу. Представники моніторингової групи поспілкувалися з пацієнтами, керівництвом лікарні та персоналом відділення стосовно організації надання паліативної допомоги.

Терапевтичне відділення, у якому розгорнуто 4 паліативні ліжка,  розташовано на четвертому поверсі п’ятиповерхової будівля. На день візиту у відділенні перебувало 2 пацієнта, які, зі слів персоналу, потребують паліативної допомоги.  

У корпусі функціонують два ліфти для перевезення маломобільних пацієнтів. Чисті та світлі палати облаштовані багатофункціональними ліжками,  приліжковими тумбочками. У палатах чисто та світло, без неприємних запахів.

При комфортних та належних умов перебування пацієнтів у відділенні, під час візиту виявлено недоліки. Зношеність системи гарячого водопостачання призвела до того, що гарячої води у відділенні немає. Пацієнти, зі слів персоналу, можуть приймати водні процедури, тільки у єдиному на 59 пацієнтів душі, який оснащено бойлером. Томі при спілкуванні пацієнти говорили про те, що вони їздять додому для того, щоб помитися.

Крім того, можна стверджувати про неналежні умови для маломобільних пацієнтів. Так, наприклад, єдина душова кабіна не облаштована для потреб таких осіб. Всі палати оснащено кнопками виклику персоналу, які наразі не працюють. А через недостатню чисельність кадрів на середній та молодший медичний персонал покладено велике навантаження.

У відділенні немає приміщень для облаштування кімнати для родичів, які мають бажання побути біля свої близьких, для сповідей наодинці з священнослужителем. Відсутність цих приміщень у відділенні, де надається паліативна допомога, та не проходження спеціалістами навчання з основ паліативної допомоги призводить до порушення міжнародних стандартів з надання паліативної допомоги.

За результатами проведеного моніторингового візиту акти реагування Уповноваженого з прав людини будуть направлено на обласну та районну державні адміністрації і керівництво закладу.

Звіт за результатами моніторингового візиту