«Ми – це наше довкілля. Захищаймо та бережімо його!» - Людмила Денісова

05/06/2018 14:16

Щороку світова громадськість 5 червня відзначає Всесвітній день охорони довкілля, заснований Генеральною Асамблеєю ООН 15 грудня 1972 року на її 27-й сесії. Українська спільнота тільки розпочинає долучатися до масштабних процесів захисту довкілля, орієнтуючись на світовий досвід.

Захист права на безпечне довкілля перебуває на постійному контролі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової. За результатами проведення моніторингу на Тернопільщині було виявлено наявність системних проблем з утилізацією відходів ДП «Укрветсанзавод», що загрожує екологічним лихом.

 З метою попередження катастрофи Уповноваженим внесено акти реагування до відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади. На запити Уповноваженого було поінформовано про те, що з метою часткового вирішення даної проблеми схвалена Програма утилізації відходів тваринного походження на Тернопільській філії на 2018 рік. Нею передбачено спорудження герметичних резервуарів-накопичувачів для утилізації наявних відходів, яких на сьогодні там близько 5000 тон. Будівництво споруд передбачено вже на цей рік. 

Крім того, Омбудсмен внесла акти реагування за повідомленнями про різке збільшення рівня захворюваності і випадків госпіталізації мешканців Тлумацького та Галицького районів Івано-Франківської області. Жителі області пов’язують проблему з діяльністю сільськогосподарських підприємств на території села Петрів Тлумацького району та сіл Лани і Мединя Галицького району, яка здійснюється без дотримання стандартів та правил під час оброблення земель отрутохімікатами (пестицидами).

 «Кожна людина має право на безпечне довкілля. Офіс Омбудсмена докладає всіх зусиль, щоб це право захистити. Але сьогодні не тільки Україна, але і увесь світ має задуматись, яку шкоду людство завдає природі. Це дуже глобальна проблема, але її вирішення залежить від локальних дій кожного із нас. Тільки об’єднавши зусилля, ми зможемо забезпечити безпечне та здорове майбутнє багатьох наступних поколінь», - говорить Людмила Денісова. 

Омбудсмен наголошує, що право на безпечне для життя і здорове довкілля гарантоване громадянам ст. 50 Конституції України і закликає українців бути небайдужими та повідомляти про всі випадки порушення цього права.