Механізми захисту прав та інтересів дитини обговорили у Миколаєві

20/02/2019 12:39

Заступник начальника Відділу моніторингу прав дитини та сім’ї Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Валентина Михайленко взяла участь у навчальному заході «Соціальне забезпечення (захист) населення в умовах децентралізації. Визначення пріоритетних напрямків соціального захисту, дотримання прав та інтересів дитини в об’єднаних громадах Миколаївської області».

Захід організовано Миколаївським відокремленим підрозділом Центру розвитку місцевого самоврядування. 

Валентина Михайленко розповіла працівникам об’єднаних територіальних громад Миколаївської області, які опікуються захистом прав та інтересів дітей, а також питаннями соціального захисту сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах про механізми захисту прав та інтересів дитини.

Вона проаналізувала міжнародне та вітчизняне законодавства у сфері захисту прав дитини та окремо приділила увагу актуальним питанням дотримання прав та інтересів дітей вразливих категорій. Зокрема, це діти, які опинились у складних життєвих обставинах, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Заступник начальника Відділу моніторингу прав дитини та сім’ї Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини роз’яснила учасникам заходу повноваження органу опіки та піклування щодо захисту особистих, майнових, житлових прав дітей та представництва інтересів дитини у суді.

Також учасники заходу обговорили проблемні питання, які виникають при передачі функцій від районних державних адміністрацій до об’єднаних територіальних громад.