Результати моніторингового візиту до Ізолятора тимчасового тримання № 3 у місті Лохвиця на Полтавщині

25/10/2019 14:08

Моніторингова група у складі працівника Департаменту національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та моніторів НПМ здійснила візит до Ізолятора тимчасового тримання № 3 (м. Лохвиця) Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

Під час візиту моніторами встановлено випадок порушення права громадянина на свободу та особисту недоторканість. Зокрема, понад добу, в тому числі в нічний час, особа, яка перебувала в розшуку, утримувалася в різних органах поліції без належного процесуального оформлення факту затримання та без відповідного харчування.

Мало місце і порушення права на захист цієї особи. Зокрема, через несвоєчасне повідомлення регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги про затримання, перша її зустріч із адвокатом відбулася більше ніж через добу.

Крім цього, під час моніторингового візиту встановлено ряд недоліків та порушень у частині забезпечення належних умов тримання. У камерах установи не достатнє природне та штучне освітлення. Вікна не обладнані замками для забезпечення можливості утримуваними особа самостійно відкривати кватирки для провітрювання.

В окремих камерах не дотримується визначена норма корисної площі на одну особу та складає 3,3 – 3,4 квадратних метра, при необхідності не менше 4 квадратних метрів.

До умивальників у камерах підведена лише холодна вода, яка з кранів тече брудною разом із іржею, висновок щодо можливості її використання як питної в установі відсутній.

Не відповідає встановленим вимогам і обладнання кабін туалетів.

Утримувана в установі особа не була забезпечена необхідними постільними речами та рушником. Не передбачено забезпечення утримуваних осіб, у разі необхідності, засобами особистої гігієни, а саме зубною щіткою, пастою тощо.

Звіт за результатами моніторингового візиту буде надіслано до Міністерства внутрішніх справ України.

Звіт за результатами візиту