Людмила Денісова зустрілася з рідними політв’язня Володимира Дудки

09/10/2018 14:30

Сина Іллю та дружину Марину хвилює зараз тільки одне – здоров’я їхнього Володимира. Тож вони прийшли до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України та розповіли, як тяжко поневоленому кримському українцю.

Майже 2 роки Володимира Дудку утримують в так званому «ФКУ СИЗО №1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю». За фальшивими звинуваченнями в диверсії громадянина України можуть позбавити волі на 20 років.

Син Ілля та дружина Марина зазначили, що Володимир уже не вірить у доброчесність РФ та готується до колонії. Але його здоров’я не таке міцне, як раніше. В українця хворе серце, виразка шлунку, головний біль та низка інших проблем.

«Я клопотала до Омбудсмана в РФ про необхідність надання йому медичної допомоги ще наприкінці вересня. Та поки безрезультатно. Бо Тетяні Москальковій немає чого мені сказати. Тож вона займається чимось іншим і мовчить» - зауважила Людмила Денісова під час зустрічі.

Уповноважений пообіцяла, що звернеться ще раз. Напише листи в РФ і наполягатиме на повноцінній медичній комісії, яка огляне Володимира Дудку та надасть мені свої висновки.

Окрім цього політв’язень хоче поспілкуватися зі священиком. Людмила Денісова пообіцяла, що зв’яжеться з Архієпископом Климентом та організує їм зустріч.

Не тільки за Володимира хвилюється сім’я політв’язня. Вони попросили уточнити усю інформацію і про Олексія Бессарабова. Загалом, під час зустрічі рідні Дудки зазначили, що усіх так званих «українських диверсантів» не впізнати. Вони схудли, а після катувань електричним струмом виглядають жахливо і зізнаються в усьому. Іншого виходу у них немає. Ми будемо домагатися пояснень від Федеральної служби виконання покарань РФ.

У середині жовтня у Страсбурзі запланована зустріч Омбудсмана Людмили Денісової з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом. Уповноважений вважає, що він або інший представник міжнародної організації має втрутитися в переговори з Омбудсманом в РФ. Ця третя сторона сприятиме проведенню взаємних відвідувань політв’язнів, а далі – і їх обміну.