Людмила Денісова зустрілася з представниками МКЧХ в Україні

14/03/2019 19:17

В Офісі Омбудсмана 14 березня 2019 року відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової з представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні.

Зокрема, Голова Делегації Червоного Хреста в Україні, який закінчує місію Алан Ешліманн представив Людмилі Денісовій свою наступницю Флоранс Жиллєт.

Під час зустрічі обговорювалися питання надання гуманітарної допомоги, у тому числі медичної, цивільному населенню, яке проживає на тимчасово окупованих територіях України в Донецькій та Луганській областях, особам, які утримуються у в’язницях на цих територіях.

Також, Омбудсман висловила прохання не бути осторонь питання допомоги українським політв’язням та військовополоненим морякам.

Людмила Денісова висловила вдячність Алану Ешліманну за співпрацю.

«Ви працювали у важкі часи для нашої країни та наших громадян. В умовах окупації ця робота надскладна. За Вашої участі, встановлення контактів, вдалося перемістити з окупованої території Луганської області громадян України, які були засуджені до 2014 року. Дякую, що завжди реагували на мої звернення», - сказала Уповноважений.

В свою чергу, Алан Ешліманн зазначив, що передачу ув’язнених вважає одним з найбільших успіхів і досягнень за останній час.

Також він звертався до РФ щодо можливості відвідання 24 українських військовополонених моряків, які утримуються в Лефортовському СІЗО, однак отримав відмову.

Під час зустрічі наголошувалося на необхідності надання медичної допомоги громадянам України, які утримуються в місцях позбавлення волі на території окупованого Криму та Росії.

«Пораненим військовополонем морякам досі не надано кваліфікованої медичної допомоги. Ситуація з Василем Сорокою взагалі критична. Йому потрібно провести хірургічне втручання», - наголосила Людмила Денісова.

Також вона повідомила представникам МКЧХ, що стан здоров`я кримського татарина Едема Бекірова погіршується з кожним днем.

«Особа з інвалідністю вже 92 доби знаходиться в Сімферопольському СІЗО. Він має низку захворювань. Занепокоєння окрім іншого викликає, що інсулін, який йому вводиться тричі на день, не знижує рівень цукру в крові», - зауважила Уповноважений.

За її словами, в такому ж критичному стані знаходиться і українець Павло Гриб, якому необхідне хірургічне втручання.

Людмила Денісова звернулася до організації щодо сприяння у проведенні операції Павлу в конкретних медичних закладах.

На завершення зустрічі сторони домовилися про продовження співпраці.