Людмила Денісова зустрілася з матерями полонених на Сході українців

04/10/2018 12:48

Алла Макух та Олена Сугак очолюють ГО «Берегиня». Вони вже декілька років ведуть боротьбу за повернення своїх синів та інших українців на підконтрольну територію.

Уповноважений домовилися з матерями про співпрацю. Найближчими днями вони проведуть загальну зустріч, де обговорять подальші дії та спільні заходи. Ці кроки потрібні для того, щоб рідні якомога скоріше повернулися на підконтрольну територію.

Нагальним також є питання поїздки матерів до своїх хлопців на Схід.

«Цей візит повинен бути абсолютно аполітичним. Матері хочуть передати своїм синам необхідні речі та продукти харчування. Головне, щоб побачення рідних відбулося на умовах міжнародних гарантій їхньої безпеки», - зауважила Людмила Денісова.

При Кабінеті Міністрів України створено профільну Комісію. Вона опікуватиметься питаннями осіб зниклих безвісти за особливих обставин і координуватиме діяльність державних органів, уповноважених на облік та розшук цих осіб, у тому числі на розшук в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Представник Уповноваженого у справах захисту прав військовослужбовців Олег Трохименко є членом цієї комісії. Тож, Уповноважений запропонувала, щоб представника від матерів зниклих безвісти також включили до цієї Комісії для контролю за її діяльністю.

Найближчими днями Людмила Денісова звернеться і до керівництва Донецької цивільної адміністрації, щоб обговорити ефективність проведення процедури розшуку зниклих безвісти.