Людмила Денісова внесла свої пропозиції до 14 законопроектів

01/10/2018 13:38

Сьогодні відбулася Погоджувальна Рада депутатських фракцій та груп. Цього тижня народні депутати мають розглянути майже 50 проектів законів.

5 документів, на думку Уповноваженого Верховної Ради України, варто взагалі не підтримувати.

Це стосується законопроекту № 2545, яким вносяться зміни до Кримінального кодексу України щодо звільнення від кримінальної відповідальності судді. Згідно із законопроектом звільнення від кримінальної відповідальності судді можливе лише після надання ним належних і допустимих доказів здійсненого на нього тиску. Це суперечить статті 62 Конституції України. Вона визначає, що ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.

Ряд ризиків для споживачів фінансових послуг містить проект закону № 6601. Він стосується фінансових послуг у галузі поштового зв'язку. Документ суперечить нормам законодавства про банки і банківську діяльність.

Ще три законопроекти, які не були розглянуті Парламентом минулого тижня, Уповноважений також рекомендує не підтримувати.

Щодо системи гарантування вкладів фізичних осіб (№ 7092), а саме передачі активів неприбутковій організації у разі реорганізації або ліквідації Фонду гарантування вкладів. Цим законопроектом порушуються права вкладників на отримання своїх коштів.

Положення законопроекту № 6634 щодо первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини потребують доопрацювання. Необхідно врахувати прийнятий Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» в частині забезпечення реалізації програми медичних гарантій, складовою якої є первинна медична допомога.

Законопроект № 7060 щодо внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України для розвитку сімейних фермерських господарств. Пропозиції, зазначені в законопроекті не узгоджуються із статтею 41 Конституції. Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Сімейні фермерські господарства не зможуть фінансово перемогти на земельних торгах агрохолдинги.

До 9 законопроектів Уповноважений надала свої рекомендації.

Окрім цього, Людмила Денісова підтримала пропозиції Президента щодо відхилення 2 законопроектів. Один з них стосується заміни довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням. У документі немає необхідності, оскільки існує інститут помилування засуджених. Має бути відхиленим і проект Закону щодо вдосконалення гарантій права засуджених на відбування покарання за місцем проживання до засудження або за місцем постійного проживання близьких родичів. Така зміна унеможливить рівномірне та раціональне розміщення засуджених в установах із дотриманням установленої законодавством норми площі, а також роздільне тримання окремих категорій в’язнів.