Людмила Денісова бере участь у Європейській конференції Омбудсманів

01/10/2018 17:07

Упродовж 3 днів Уповноважений Верховної Ради України з прав людини перебуватиме у Брюсселі та обмінюватиметься досвідом з провідними колегами з Європи. Захід під назвою «Омбудсман у відкритому світі» організований Міжнародним інститутом Омбудсмана.

Серед учасників конференції - Федеральний омбудсман Бельгії Гвідо Герман, Інформаційний Омбудсман Ірландії та президент МІО Петер Тиндаль, Головний парламентський омбудсман Швеції Елізабет Райнінг, Захисник Прав Франції Жак Тубон, а також Омбудсмани Греції, Західної Австралії, Нідерландів, Фінляндії та інших країн Європи.

Під час роботи в Брюсселі Людмила Денісова зустрілася з Послом України в Королівстві Бельгія Миколою Точицьким. Вони обговорили широкий спектр питань щодо співпраці. Окремо зупинилися на ситуації з утримання українських політв'язнів в РФ та на окупованих територіях. Уповноважений наголосила на необхідності посилення тиску Королівства Бельгія на Євроінституції та безпосередньо на Кремль.

У перший день Європейської конференції аналізували результати минулого засідання Асамблеї, яке відбулося в Таліні у 2014 році.

«Одне з головних питань сьогоднішнього дня – інтеграція біженців та подальша їхня доля. Це питання надзвичайно важливе для багатьох країн та національностей, у тому числі, і для України», - зазначила Людмила Денісова.

У другий та третій день заходу учасники обмінюватимуться досвідом щодо ролі Омбудсмана у сфері доступу до інформації та прозорості, ролі інституції як гаранта виконання міжнародних зобов’язань та іншими успішними практиками, які актуальні для всього європейського суспільства.

Окрему увагу приділятимуть подальшим напрямкам активності Міжнародного інституту Омбудсмана у Європейському регіоні та наступне його засідання у 2022 році.

У 1976 році поширення в світі служб Омбудсмана стало поштовхом до створення Міжнародного інституту Омбудсмана. Він об'єднує національні інституції більш ніж 50 країн світу та сприяє їх розвитку. Цьогорічна конференція присвячена 40-річчю створення Міжнародного інституту Омбудсмана.