Людмила Денісова зустрілася з матір'ю незаконно засуджених кримських татар Теймура та Узеіра Абдуллаєвих, місцеперебування яких досі невідоме

14/02/2020 12:57

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова зустрілася з матір’ю незаконно засуджених кримських татар Теймура та Узеіра Абдуллаєвих, які раніше перебували у «ФКУ СИЗО 2 ГУФСИН России по Ростовской области».

«Діляра Абдуллаєва зі сльозами на очах просила мене зробити все можливе, аби отримати цю інформацію, адже вона не може знайти спокою. Але, на жаль, офіційних відповідей, де саме вони будуть відбувати покарання після етапування – немає», - повідомила Людмила Денісова.

Під час зустрічі мати повідомила про подробиці щодо стану здоров’я синів, які, на її думку, навмисно приховувалися адміністрацією пенітенціарних установ, підконтрольних країні-окупанту, аби не змінювати запобіжний захід.

«Зокрема, Теймур Абдуллаєв переніс влітку 2019 року інсульт. Належного лікування він не отримав, а це може спричинити рецидив. В Узеіра Абдуллаєва є серйозні проблеми з серцем та нирками. Всі необхідні медичні довідки, що підтверджували ці захворювання були передані керівництву пенітенціарних установ для отримання медичної допомоги. Проте, відповідного лікування Узеіру Абдуллаєву також не було надано», - зазначила Людмила Денісова.

Уповноважений уточнила, що справи Теймура та Узеіра перебувають на її особистому контролі та за кожним фактом порушення їхніх прав нею вживаються термінові заходи.

«Як мати, розумію стан у якому перебуває Діляра Абдуллаєва та всі рідні незаконно утримуваних громадян України, які знаходяться у полоні на території РФ та тимчасово окупованого Криму. Запевнила, що зі свого боку я не на хвилину не припиняю боротьбу за звільнення кожного, поки вони не повернуться на Батьківщин», - наголосила Людмила Денісова.

Омбудсман також звернулась до представників міжнародних правозахисних організацій та дипкорпусу з проханням підтримати Україну та рідних українських політв’язнів, щоб вони якнайшвидше повернулись додому.