Людмила Денісова просить МЗС моніторити дотримання прав громадян України, які перебувають у в'язницях закордоном

25/03/2020 17:58

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова звернулась до Міністра закордонних справ Дмитра Кулеби з проханням надати доручення дипломатичним установам України здійснювати постійний моніторинг дотримання прав громадян України, які перебувають у місцях несвободи закордоном.

«Зважаючи на те, що одним із пріоритетних напрямів моєї діяльності є захист прав і свобод громадян України, які утримуються в місцях несвободи закордоном, звертаюсь до Міністра закордонних справ Дмитра Кулеби з проханням надати доручення дипломатичним установам України здійснювати постійний моніторинг дотримання прав цих громадян. Зокрема сприяти у проведенні кваліфікованої діагностики стану здоров'я наших співгромадян та наданні їм необхідної лікарської допомоги з урахуванням результатів тестування на виявлення коронавірусу», - повідомила Людмила Денісова.

Вона уточнила, що причиною відповідного звернення стали численні звернення громадян України, які перебувають у місцях несвободи закордоном, з проханням забезпечити їх права на життя і здоров'я, що гарантовані Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Крім того Уповноважений відзначила, що отримує інформацію про масові заворушення у пенітенціарних установах закордоном, які виникли через введення там карантинних заходів задля обмеження поширення та подальшого інфікування ув’язнених осіб респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

«Наголошую, що права і свободи українських громадян будуть захищені за будь-яких умов і не лише на території України, а й у будь-якому куточку світу», - зазначила Людмила Денісова.